Powiatowa Biblioteka Publiczna w Gliwicach z siedzibą w Pyskowicach specjalizuje się m.in. w gromadzeniu publikacji dla bibliotekarzy, bibliologów i bibliografów. Dbamy o to, aby nasi koledzy po fachu mieli dostęp do najnowszych i najciekawszych wydawnictw dotyczących bibliotekoznawstwa i bibliotekarstwa. Oprócz wydawnictw zwartych gromadzimy również czasopisma branżowe niezbędnych w codziennej pracy bibliotek publicznych i szkolnych.

http://www.pbp-gliwice.pl/index.php/zbiory/prasa

Każdy bibliotekarz znajdzie na naszych półkach zarówno klasykę bibliotekarstwa tj. publikacje autorstwa Bogdana Suchodolskiego, Barbary Bieńkowskiej, Aleksandry Mendykowej, Henryka Sawoniaka czy Józefa Grycza, jak i wydawnictwa współczesne. Bibliotekarze znajdą tu m.in. Bibliotekarstwo. Nauka. Dydaktyka. Praktyka., Czas wyzwań, czas przemian, W kręgu bibliotek cyfrowych, Biblioteki w nowym otoczeniu, Biblioteka 2.0, Czytelnictwo w dobie informacji cyfrowej, Megabiblioteki, Książka na przestrzeni dziejów, Komunikacja naukowa w środowisku cyfrowym, Nauka o informacji w okresie zmian, Księgoznawstwo, Bibliografia. Źródła, standardy, zasoby, Oblicza współczesnej bibliologiiKsiążka ponad podziałami czy Studia bibliologiczne i wiele innych.

Bardzo przydatne w pracy bibliotekarza są serie wydawnicze, które gromadzi biblioteka. To m.in: Formaty i kartoteki Biblioteki Narodowej, seryjne wydawnictwa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (od 2006 roku) takie jak: Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza, Biblioteczka dla każdego, Biblioteka. Dzieci. Młodzież, Biblioteka i materiały, FO-KA, wzorcowa seria Książki o książce. Nie brakuje również prac Instytut Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych zbiorów.

Katalog biblioteczny

 

Herb powiatu gliwickiego
Powiat Gliwicki

Kliknij aby otworzyć Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn informacji publicznej

 

Polecane książki


Skarbnica regionu

 


Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

Cyfrowa Biblioteka
POLONA