Jako, że święta zbliżają się wielkimi krokami pragniemy polecić Wam kilka świątecznych pozycji pod choinkę. Oczywiście z naszych zbiorów :)

1) "Betlejka Panewnicka" - żeby wprowadzić się w nastrój świąt, można pooglądać i przeczytać historię jednej z najpiękniejszych śląskich szopek.

2)"Śląska spiżarnia" - tu znajdziecie przepisy na wigilijne maszkety.

3) "Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny" Janoscha - pełna humoru powieść ukazującą życie Ślązaków, szczerze, ale z dużą dozą absurdu i satyry :)

4)"Heretyk z familoka. Biografia Janoscha" - niesamowity życiorys, niezwykłego twórcy Horsta Eckerta czyli Janoscha.

5) "Pasje, ludzie, wartości" - seria wywiadów ze znanymi osobami, które opowiadają nam, o dokonywaniu wyborów. Pozycja warta refleksji.

6) "Dewey. Wielki kot w małym mieście" - przezabawna historia o życiu pewnego miasteczka, która została okraszona zabawnymi perypetiami rudego kota.

7) "Rok śląski" Marka Szołtyska, jest też o grudniu, czyli roratach, adwencie i Bożym Narodzeniu po śląsku.

Fot. A. Proksa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich