herb powiatu gliwickiego

W 2017 r. PBP w Gliwicach z siedzibą w Pyskowicach otrzymała dotację celową ze środków Powiatu Gliwickiego na dofinansowanie IX Powiatowej Konferencji Regionalnej dla bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów pn. „Pasjonaci śląskiej kultury” w kwocie zł 2 800.

W 2016 r. PBP w Gliwicach z siedzibą w Pyskowicach otrzymała dotację celową ze środków Powiatu Gliwickiego na dofinansowanie VIII Powiatowej Konferencji Regionalnej dla bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów pn. „Kalejdoskop śląskiego humoru i satyry” w kwocie zł 2 800.

W 2015 r. PBP w Gliwicach z siedzibą w Pyskowicach otrzymała dotację celową ze środków Powiatu Gliwickiego na dofinansowanie VII Powiatowej Konferencji Regionalnej dla bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów pn. „Śląsk literacki XX i XXI wieku” w kwocie zł 2 800.

W 2014 r.  PBP w Gliwicach otrzymała dotację celową ze środków Powiatu Gliwickiego na dofinansowanie VI Powiatowej Konferencji Regionalnej dla bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów pn. "Wkład duchowieństwa w rozwój kultury i literatury na Śląsku" w kwocie zł 2 800.

W 2013 r. PBP w Gliwicach otrzymala dotację celową ze środków Powiatu Gliwickiego na dofinansowanie V Powiatowej Konferencji Regionalnej dla bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów pn. "Ludowość w literaturze śląskiej" w kwocie 4 200 zł.

W 2011 r. dotację ze środków Powiatu Gliwickiego w kwocie 7 000 zł na realizację zadania publicznego p.t. „Śląsko-kaszubskie Klimaty Regionalnej Kultury i Literatury” III Powiatowa Konferencja Regionalna dla bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów otrzymało Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, działające przy PBP w Gliwicach. W imieniu Koła umowa została podpisana z Katowickim Zarządem Oddziału SBP

loga Biblioteka Narodowa oraz NPRC

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
W 2017 r. PBP w Gliwicach z siedzibą w Pyskowicach uzyskała dofinansowanie w ramach PROGRAMU BIBLIOTEKI NARODOWEJ „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” w kwocie zł 2 500.

W 2016 r. PBP w Gliwicach z siedzibą w Pyskowicach uzyskała dofinansowanie w ramach PROGRAMU BIBLIOTEKI NARODOWEJ „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” w kwocie zł 4 100.

W 2015 r. PBP w Gliwicach z siedzibą w Pyskowicach uzyskała dofinansowanie w ramach PROGRAMU BIBLIOTEKI NARODOWEJ „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” w kwocie zł 4 000.

Zrealizowane ze środków finansowanych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
W 2014 roku PBP w Gliwicach uzyskała dofinansowanie ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w kwocie 3000 zł .

W 2013 r. w ramach Programu Biblioteki Narodowej Zakup nowości wydawniczych do bibliotek PBP w Gliwicach otrzymała dofinansowanie w kwocie 3 900 zł.

W 2012 r. w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” PBP w Gliwicach otrzymała dofinansowanie w kwocie 4 000 zł.

W 2011 r. w ramach Programu Biblioteki Narodowej Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek PBP w Gliwicach otrzymała dofinansowanie w kwocie 3 000 zł