W siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Gliwicach zostało uruchomione - w ramach realizacji projektu „PIAP-y  dla mieszkańców ziemi gliwickiej”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 - stanowisko komputerowe  z dostępem do Internetu. Stanowiskowo jest wyposażone  w drukarkę i można  w nim także korzystać  z zewnętrznych nośników danych, takich jak. np. pendrive, CD, czy DVD. Jest ono również  przystosowane  do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ma bowiem drukarkę brajlowską, syntezator mowy i program powiększający czcionkę.

Zapraszany mieszkańców ziemi gliwickiej oraz turystów  - w godzinach pracy Biblioteki – do  korzystania  z   bezpłatnego dostępu do Internetu.